Vykdomi projektai
Interreg Latvija-Lietuva projektas Nr. LLI-448 „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje"
2020-06-22
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kartu su Lietuvos ir Latvijos partneriais pradeda įgyvendinti Interreg Latvija-Lietuva projektą Nr. LLI-448 „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“, kurio metu bus sukurti, išvystyti ir viešinami du pėsčiųjų maršrutai – Miško Kelias Latvijoje ir Lietuvoje bei Baltijos Pajūrio Pėsčiųjų Maršrutas Lietuvoje.
Abu keliai bus sujungti su jau egzistuojančiais ilgo atstumo pėsčiųjų maršrutais, taip užpildant atkarpą ilgo atstumo pėsčiųjų takų tinkle, kurį sudarė Europos Keliautojų Asociacija. Baltijos Pajūrio Pėsčiųjų Maršrutas prasidės nuo Latvijos/Lietuvos pasienio ir Lietuvoje tęsis maždaug 100 km per Palangos, Klaipėdos ir Neringos savivaldybes, taip pat bus papildytas kitapus Kuršių marių pažymėta atkarpa iki Rusnės salos. Šis maršrutas pratęs esamą ilgo atstumo Pajūrio Pėsčiųjų Maršrutą E9 Talinas – Ryga – Nidos kaimas (Latvijoje), kuris pasibaigia ties Latvijos-Lietuvos siena. Prisijungus Lietuvai, Baltijos Pajūrio maršrutas apims visas 3 Baltijos valstybes, o jo ilgis sieks daugiau nei 1300 km. Miško Kelias, kuriam priskirtas tarptautinio maršruto numeris E11, eis per pačias vaizdingiausias teritorijas. Jo bendras ilgis Lietuvoje ir Latvijoje sieks maždaug 1030 km (380 km – Latvijoje, 650 km - Lietuvoje). Miško Keliui ir Pajūrio maršrutui Lietuvoje bus suteikiamas tas pas pavadinimas ir taikoma ta pati žymėjimo sistema, kokia yra Latvijos-Estijos maršruto dalyje, taip užtikrinant tarptautinio maršruto tęstinumą. Prie bendro Baltijos valstybių Pajūrio ir Miško maršrutų tinklo prijungti maršrutai bus prieinami internetinėje svetainėje: https://baltictrails.eu/en
Lietuvoje toks ilgo atstumo pėsčiųjų maršrutas bus kuriamas pirmą kartą. Maršruto sertifikavimas sertifikatu Leading Quality Trail – Best of Europe Baltijos šalyse taip pat bus vykdomas pirmą kartą. Įmonėms, teikiančioms pėsčiomis keliaujantiems turistams specialiai pritaikytas paslaugas, bus suteikiamas tai patvirtinantis ženklas „Hiker Friendly“. Projekte ypatingas dėmesys bus skiriamas ryšių kūrimui su kitomis panašiomis iniciatyvomis, taip integruojantis į Baltijos Jūros Regiono ir Europos kontekstą.
Tikimasi, kad projektas padės padidinti pėsčiomis keliaujančių turistų skaičių, prisidės prie gamtos ir kultūros paveldo objektų tvaraus išsaugojimo, paskatins paslaugų ir produktų kūrimą. Siekiant pritraukti lankytojus į kaimiškąsias teritorijas bus kuriami plačios apimties į darnųjį turizmą orientuoti produktai, stiprinamas bendradarbiavimas tarp įstaigų ir organizacijų, vykdančių turizmo produktų vystymą, plėtrą ir rinkodarą. Kelionių organizatoriai turės galimybę kurti ir vystyti kelionių paketus, paremtus infrastruktūra ir paslaugomis, pritaikytomis keliaujantiems pėsčiomis. Projekto partneriai tikisi, kad per metus nuo pėsčiųjų maršrutų sudarymo ir rinkodaros akcijos pradžios nakvynių skaičius kaimiškose teritorijose išaugs mažiausiai 5 proc. Turistams taps prienami nauji produktai naujose vietovėse, kadangi gamtinės teritorijos taps saugiai ir patogiai pasiekiamos pažymėtu maršrutu ir naudojantis palydoviniu ryšiu.
